امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403 ساعت 23 : 44 دقیقه
1مجموع 1 خبر

    فروش اقساطی ایران خودرو

    در خرید اقساطی ایران خودرو افرادی که هزینه ی خرید خودرو را ندارند ، می توانند اقدام به خرید خودروی مورد نظر خود نمایند زیرا تنها با نیمی از مبلغ خودرو می توانید خرید اقساطی ایران خودرو را انجام دهید >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

از تکنولوژی های موجود در خودرو های مسابقه ای و بسیاری از خودرو های امروزی و مدرن ، توربو شارژ یا توربو شارژر است. توربو شارژ قطعه ای در خودرو است که به منظور تقویت موتور به کار می رود. این قطعه وظیفه دارد تا هوای مورد نیاز موتور را برای احتراق فاهم نماید. استفاده از توربو شارژ به دلیل این بودن که در سرعت های بالا ، هوای کمتری به سیلندر ها برای احتراق می رسید که کافی نبود و با استفاده از توربو شارژ این مشکل رفع شده است. توربو شارژ ها مجهز به کمپرسور هستند که با فشرده سازی هوا و انتقال هوای فشرده به سیلندر می توانند میزان هوای بیشتری را برای ترکیب با سوخت به سیلندر وارد نمایند و در نتیجه احتراق بهتری صورت می گیرد و خودرو در سرعت های بالا عملکرد بهتری خواهد داشت. برای خرید توربو شارژ با توجه به تنوع این قطعه باید به تخصصی ترین مراکز فروش توربو شارژ مراجعه کرده و توربو شارژ را با بهترین قیمت و در نوع مناسب تهیه نمایید.

توربو شارژ

اجزای توربو شارژ

سیستم توربو شارژ دارای اجزایی می باشد که هر یک نقش سازنده ای را در این قطعه اجرا می نمایند. توربو شارژ دارای دو پنکه است که توربین و کمپرسور می باشد که به وسیله ی میله ای به نام شافت به هم متصل می شوند. زمانی که یکی از پنکه ها بچرخد ، پنکه ی دیگر نیز خواهد چرخید. بنابراین برای چرخش پنکه ی اول که توربین نام دارد، از گاز های خروجی اگزوز استفاده می شود. این گاز ها در سرعت های پایین انرژی کافی برای چرخی توربین را دارند و به همین دلیل است که در سرعت پایین ، توربو شارژ عمل نمی کند زیرا نیازی هم نیست که کار کند. در سرعت های بالا با افزایش میزان گاز های خروج اگزوز ، توربین شروع به چرخش کرده و با چرخش توربین ، میله ی شافت و کمپرسور هم می چرخند و سیستم توربو شارژ شروع به فعالیت می نماید.

هدف از طراحی توربو شارژ

توربو شارژ یا توربو یا توربو شارژر سیستمی است که با هدف طراحی موتور های کم حجم و سبک طراحی شده است که در عین حال قوی تر می باشد. انرژی لازم برای کارکرد توربو شارژ به وسیله ی گاز های خروجی اگزوز به دست می آید. بدین منظور توربینی بر مسیر گاز های خروجی اگزوز قرار داده می شود تا انرژی چرخشی مورد نیاز تامین گردد. توربین به وسیله ی گاز های اگزوز به چرخش در می آید و این قطعه بر یک سر میله ی شافت نصب است که در سر دیگر کمپرسور اتصال دارد بنابراین با چرخش توربین ، چرخش شافت و در نهایت چرخش کمپرسور آغاز می شود و توربو شارژ فعالیت خود را شروع می کند و متراکم سازی هوا و در پایان انتقال هوای فشرده و پر فشار به سیلندر را انجام می دهد. همان طور که می دانیم برای سوزاندن سوخت نیاز به ترکیب سوخت و هوا به صورت مناسب می باشد که در سرعت های بالا در خودرو ، به دلیل باز و بسته شدن سوپاپ هوا با سرعت بالا، امکان ورود هوا بسیار کم خواهد بود و به همین دلیل احتراق به خوبی انجام نمی گیرد و در نتیجه خودرو کشش کافی را نخواهد داشت. متخصین در جهت برطرف کردن این مشکل در سرعت های بالای اتومبیل ، اقدام به طراحی توربو شارژ کردند تا بتوانند بدون تغییر در وزن و حجم موتور ، راندمان آن را بالا ببرند و مشکل را برطرف نمایند. امروزه در خودرو های زیادی از سیستم توربو شارژ استفاده می شود.

توربو شارژ

خرید توربو شارژ

برای خرید توربو شارژ به مراکز معتبر فروش توربو شارژ مراجعه کرده و متناسب با ماشین خود، این قطعه را تهیه نمایید. قیمت توربو شارژ با توجه به برند ، نوع و... در نظر گرفته می شود. توربو شارژ در زمان استفاده از خودرو به دلیل استفاده ی نامناسب از خودرو و یا به دلیل فرسودگی در اثر گذر زمان ممکن است دچار خرابی شود و به همین دلیل نیاز است که این قطعه مجدد تهیه شود. خرید توربو شارژ را با دقت بالایی انجام دهید تا بتوانید این قطعه را در نوع مرغوب تهیه نمایید.

استفاده از توربو شارژ

به طور کلی خودرو ها یا مجهز به توربو شارژ هستند و یا نیستند. البته خودرو های مدرن و پیشرفته از توربو شارژ بهره می برند و این سیستم تاثیر زیادی بر فروش خودرو ها و قیمت آن دارد. در این مقاله به توربو شارژ پرداختیم و با عملکرد آن آشنا شدیم. در ادامه می خواهیم به تفاوت خودرو های با توربو شارژ و خودرو های فاقد توربو شارژ بپردازیم.

  • موتور های با توربو شارژ

توربو شارژ موجب مکش هوا به سمت موتور می شود که موجب تامین اکسیژن مورد نیاز موتور خواهد شد. با رساندن اکسیژن به موتور توسط این سیستم ، قدرت انفجار و دمای موتور افزایش پیدا می کند و مصرف سوخت بهینه می گردد. بنابراین این سیستم می تواند موجب بالا بردن قدرت موتور و راندمان آن شود و مصرف سوخت را کاهش دهد.

توربو شارژ

  • موتور های بدون توربو شارژ

موتور هایی که فاقد توربو شارژ هستند را موتور های معمولی می نامند. در این موتور ها اکسیژن برای عملیات احتراق در فشار جو بوده و مکش هوا به وسیله ی حرکت پیستون ها انجام می گیرد. این فشار هوا در مواردی کمتر از فشار جو هم خواهد بود. سیستم توربو شارژ کاری که می کند این است که با افزایش فشار هوای ورودی به سیلندر ، میزان آن را در حدود دو برابر از فشار جو می نماید. بنابراین این قطعه بسیار مهم بوده و می تواند قدرت موتور را افزایش دهد. توربو شارژ ها برای خودرو های مختلف به صورت متفاوت طراحی می شوند و برای خرید توربو شارژ ها باید به خودروی خود توجه داشته باشید تا بتوانید نوع مناسبی را تهیه نمایید. قیمت توربو شارژ با توجه به کارایی این قطعه بسیار مناسب بوده و برای خرید توربو شارژ با قیمت ارزان حتما به معتبرترین مراکز فروش توربو شارژ مراجعه کنید تا انواع توربو شارژ های اصل و با کیفیت را با قیمت مناسب تهیه کنید. 

1234567