امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403 ساعت 21 : 34 دقیقه
1مجموع 2 خبر

    ویدئو پروژکتور owlenz و مشخصات آن

    این مجموعه فروش ویدئو پروژکتور owlenz را به صورت اینترنتی ارائه می کند. فروش ویدئو پروژکتور owlenz از طریق سایت النز برای شما مشتریان گرامی در نظر گرفته شده است. >> ادامه مطلب

    فروش ویدئو پروژکتور اندرویدی وای فای دار

    اگر شما می خواهید خرید ویدئو پروژکتور را انجام دهید نیازی به یافتن فروشگاه های فیزیکی را ندارید و از طریق این مجموعه می توانید از هر منطقه ای اقدام به خرید ویدئو پروژکتور هوشمند اندرویدی و ویدئو پروژکتور وای فای دار WIFI نمایید تا این دستگاه برای شما ارسال شود. >> ادامه مطلب
1مجموع 2 خبر

تا چند سال قبل استفاده از ویدئو پروژکتور تنها به محیط های کاری و آموزشی محدود می‌ شد اما امروزه این وسیله بسیار کاربردی واقع شده است. ویدئو پروژکتور ها می توانند برای مشاهده انواع تصاویر و ویدئو ها در منازل به کار روند. بازی هیجان آمیز با ویدئو پروژکتور می تواند مورد علاقه بسیاری از افراد باشد. این دستگاه کارایی بسیار خوبی داشته و از آن در بسیاری از سالن های همایش ، محیط‌ های آموزشی ،سالن های کنفرانس ،محیط های کاری و غیره استفاده می شود.

ویدئو پروژکتور

ویدئو پروژکتور چیست؟

 ویدئو پروژکتور یکی از وسایل الکترونیکی می باشد که می تواند تصاویر را در ابعاد بزرگتر به نمایش در بیاورد تصاویر ایجاد شده توسط دستگاه ویدئو پروژکتور بر روی پرده نمایش و یا دیوار سفید و قابل اجرا می باشد. ویدئو پروژکتور از دو بخش مهم تشکیل شده است که عبارتند از:

 لامپ و لنز

لنز یا عدسی به منظور بزرگنمایی تصاویر به کار می‌رود و از لامپ برای نمایش این تصاویر بر روی پرده نمایش استفاده می شود.

ویدئو پروژکتور ها در محیط های مختلف از جمله سینما و سالن های همایش استفاده می‌شوند و این دستگاه در انواع متنوع به تولید رسیده است که شامل ویدئو پروژکتور جیبی، ویدئو پروژکتور اندرویدی ،ویدئو پروژکتور وای فای دار و غیره می باشند و می توانند تصاویر ورودی را از لپ تاپ ، کامپیوتر ،موبایل، کنسول بازی ،دوربین و غیره بگیرد و آن را بر روی صفحه نمایش به نمایش در بیاورد. ویدئو پروژکتور را با نام های پروژکتور ،دیتا پروژکتور ، پروجکشن و غیره نیز می شناسند.با توجه به مزایای بسیار عالی ویدئو پروژکتور ها، استفاده از این دستگاه رو به روز به روز در حال گسترش است و افراد زیادی از دستگاه ویدئو پروژکتور در منازل نیز بهره می برند. مراکز فروش ویدئو پروژکتور انواع مدل های این دستگاه را عرضه می نمایند و قیمت ویدئو پروژکتور با توجه به ویژگی ها و قابلیت این دستگاه می‌تواند متفاوت باشد بنابراین برای خرید ویدئو پروژکتور لازم است که فاکتور هایی را در نظر بگیرید که در این مقاله می خواهیم به آن اشاره کنیم.

ویدئو پروژکتور

فاکتورهای مهم در خرید ویدئو پروژکتور

برای خرید دستگاه ویدئو پروژکتور باید به فاکتورهایی توجه داشته باشید تا بتوانید این دستگاه را در نوع کاربردی خریداری نمایید. در ادامه می خواهیم به برخی از مشخصات و ویژگی های ویدئو پروژکتور که در زمان خرید باید به آن دقت داشته باشید بپردازیم.

لومن

 واحد اندازه گیری شدت روشنایی ، با لومن شناخته می ‌شود بنابراین هر چه میزان شدت روشنایی یا همان عدد لومن بالاتر باشد، در نتیجه تصاویر واضح تر و روشن تری ایجاد خواهد شد. میزان روشنایی بر قیمت ویدئو پروژکتور نیز تاثیرگذار می‌باشد.

 رزولوشن

 رزولوشن را می توان وضوح تصاویر نامید رزولوشن تعداد پیکسل‌های به نمایش در آورده شده توسط ویدئو پروژکتور است بنابراین هرچه رزولوشن بالاتر باشد، تعداد پیکسل ها بیشتر و وضوح تصاویر نیز بیشتر خواهد بود همچنین قیمت ویدئو پروژکتور با رزولوشن بالاتر نیز گران تر می باشد. فروش ویدئو پروژکتور با رزولوشن مختلف انجام می گیرد و برای خرید ویدئو پروژکتور باید به این گزینه دقت داشته باشید.

کنتراست

کنتراست یکی از مشخصاتی است که برای تصاویر ویدئو پروژکتور در نظر گرفته می شود . در واقع تفاوت تیره ترین و روشن ترین نقاط تصویر را کنتراست می گویند و هرچه کنتراست تصویر بالاتر باشد تصاویر واضح تر خواهد بود.

درگاه ورودی

ویدئو پروژکتور ها به منظور اتصال به دستگاه های دیگر نیاز به درگاه های ورودی دارند. یکی از درگاه‌ های ورودی که در بسیاری از ویدئو پروژکتور ها یافت میشود پورت hdmi می باشد همچنین دارای یک یا چند درگاه ورودی usb می باشند. بنابراین در زمان خرید ویدئو پروژکتور باید به پورت های ورودی ویدئو پروژکتور دقت داشته باشید تا این دستگاه ب‌تواند برای شما کاربرد مورد نظر را داشته باشد.

ویدئو پروژکتور

کاربرد ویدئو پروژکتور

پروژکتور ها شامل دسته بندی های مختلفی هستند که اگر بخواهیم آنها را از نظر کاربرد دسته بندی کنیم در انواع جیبی ، خانگی و چند کاربره تقسیم بندی می‌شوند. در نوع جیبی در ابعاد کوچک می باشند که امکان حمل و نقل آسان را فراهم نموده اند، شما می توانید ویدئو پروژکتور جیبی را به همراه خود به محل کار یا محیط های آموزشی انتقال دهید و از آن استفاده کنید. ویدئو پروژکتور های جیبی معمولاً بدون کابل هستند و برای استفاده از آن به سیم و کابل نیاز ندارید و بنابراین استفاده راحتی دارند. ویدئو پروژکتور خانگی انواع ویدئو پروژکتور هایی هستند که در منزل از آن استفاده می شود، شدت نور در ویدئو پروژکتور های خانگی بالا بوده و این نوع معمولاً در نقطه ثابت در نظر گرفته می شود. ویدئو پروژکتور های خانگی برای مشاهده تصاویر و ویدیوها مناسب خواهد بود و کیفیت تصویر آن بسیار بالا است. نوع دیگر ، ویدئو پروژکتور چند کاربره است که گسترده ترین دسته بندی ویدئو پروژکتور را تشکیل می دهد. از این نوع دستگاه می توان برای مشاهده انواع فایل های پاورپوینت و غیره استفاده کرد. روشنایی تصویر و وضوح آن در ویدئو پروژکتور های چند کاربره بسیار بالا است تا بتوان انواع فایل را به راحتی مشاهده کرد. به هنگام خرید ویدئو پروژکتور باید به مشخصات فنی آن دقت داشته باشیم تا بتوانیم نوع مناسب این دستگاه را تهیه کنیم. مراکز فروش ویدئو پروژکتور انواع مختلفی نسبت به را ارائه می‌کنند که قیمت ویدئو پروژکتور در نظر گرفته شده برای هر یک متفاوت از دیگری خواهد بود و طیف گسترده‌ای از قیمت ‌ها را شامل می‌شود تا افراد بتوانند با توجه به کارایی مورد نظر این دستگاه را به طور مناسب را تهیه نمایند. فروش ویدئو پروژکتور در برند های مختلف انجام گرفته و برای این که بتوانید یک دستگاه با مشخصات مورد نظر خود را تهیه کنید باید برند های معتبر را مورد توجه قرار دهید. دستگاه های ویدئو پروژکتور در برند های شناخته شده و معتبر دارای کیفیت بسیار عالی هستند و طول عمر بالایی خواهند داشت بنابراین می تواند بهترین گزینه برای شما باشد.به همین منظور در زمان خرید این دستگاه نیاز است که به نکات زیادی دقت داشته باشید و بر اساس نیاز و بودجه خرید ویدئو پروژکتور را انجام دهید.

1234567