امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403 ساعت 22 : 0 دقیقه

تجهیزات ایمنی یکی از انواع ابزار هایی است که در زمان کار کردن باید مورد استفاده قرار گیرد. تجهیزات ایمنی شامل انواع لوازمی است که هر یک نقش مهمی را در حفاظت از جان کارکنان ایفا می کند. تجهیزات ایمنی شلمل انواع لوازمی است که با طراحی های مختلف ساخته شده اند تا بتوانند از جان افراد به هنگام کارکردن حفاظت نماید. دستکش ایمنی یکی از انواع تجهیزات ایمنی است که برای حفاظت از دست ها به کار می رود. همان طور که می دانیم دست ها یکی از اعضای بدن هستند که ممکن است با آسیب های زیادی روبرو شوند. برای حفاظت از دست ها از دستکش کار استفاده می شود تا بتوان این خطرات را به حداقل خود برساند ، تنها با استفاده از دستکش کار می توان از وقوع خطرات جبران ناپذیر جلوگیری کرد و به همین دلیل است که می گویند اول ایمنی بعد کار.

دستکش کار

فروش دستکش کار در انواع مختلف انجام می گیرد تا افراد بتوانند مناسب با حرفه ی خود دستکش ایمنی مناسب را تهیه نمایند. افراد باید دقت بالایی در زمان خرید دستکش کار داشته باشند و بدون توجه به قیمت دستکش کار، این وسیله را در نوع استاندارد تهیه کنند.  

استفاده از دستکش کار

دستکش کار از جنس های مختلفی مانند پنبه، چرم، پارچه، پشم، لاستیک نیتریل رابر و... ساخته شده است که هر یک از انواع دستکش ایمنی در جنس های مختلفی می باشد. جنس های مختلف در جهت حفاظت از دست ها در فعالیت های مخلتف استفاده شده است. استفاده از دستکش ایمنی موجب می شود تا دست ها از حوادثی مانند بریدگی، سوختگی، برخورد با مواد شیمیایی، برق گرفتگی و... در امان باشد. کارفرمایان باید حتما لوازم ایمنی را برای کارکنان خود مهیا سازند و کارکنان نیز در جهت تهیه ی این تجهیزات ایمنی باید اقدامات لازم را انجام دهند. استفاده از دستکش کار تقریبا در تمامی کار ها لازم است و با توجه به نوع فعالیت افراد باید در جهت خرید دستکش کار اقدام نمایند. مراز فروش دستکش کار ، این تجهیز ایمنی را در انواع مختلف ارائه می کند و در صورتی که می خواهید خرید دستکش کار را در نوع مناسب انجام دهید لازم است اطلاعاتی را داشته باشید و با خطرات فعالیت خود آشنا باشید.  

دستکش کار

انواع دستکش کار

دستکش ایمنی در انواع مختلفی به تولید می رسد که هر یک دارای طراحی و ساختار مختلف می باشند. برخی از دستکش ها ساق بلند و برخی ساق کوتاه هستند. همچنین متریال مورد استفاده در دستکش های ایمنی با یکدیگر مختلف می باشند. بنابراین نیاز است که با اطلاعات کامل نسبت به خرید دستکش کار اقدام نمایید. در ادامه به برخی از انواع دستکش کار می پردازیم:

  • دستکش کار کار با مواد شیمیایی

دستکش کار برای کار در محیط های در خطر مواد شیمیایی و اسیدی بسیار مهم بوده و باید از آن حتما استفاده شود تا از خطرات این مواد به دور باشید. دستکش کار در مقابل مواد شیمیایی، دارای کیفیت بالا و بافت مقاوم در مقابل عوامل خورنده است. این دستکش ها مقاوم و ضد نفوذ هستند و در مقابل سوراخ شدن و پارگی نیز مقاومت بالایی دارند.

  • دستکش کار آهنگری و جوشکاری

دستکش ایمنی جوشکاری یکی از انواع دستکش های ایمنی است که در محیط های آهنگری از آن استفاده می شود. در این گونه مشاغل احتمال پاشش رسوب فلزات وجود داشته و سوختگی به هنگام فعالیت ممکن است اتفاق بیفتد به همین دلیل از دستکش کار جوشکاری که در ساخت آن از چرم پرزدار استفاده شده است و در مقابل حرارت و سوختگی مقاوم است ، استفاده می شود. معمولا این دستش ها در انواع ساق بلند می باشند تا میزان بیشتری از دست ها را پوشش دهند.

  • دستکش کار ضد الکتریسیته

یکی از انواع دستکش ایمنی ، دستکش ایمنی ضد الکتریسیته می باشد که در محیط های در تماس با برق از آن استفاده می شود. این نوع دستکش ایمنی ضد الکترسیته بوده و از دست ها در مقابل برق گرفتگی محافظت می نماید. در هنگام استفاده از این دستش ایمنی باید توجه داشته باید دستکش ایمنی کاملا سالم باشد. این دستش می تواند از خطرات زیادی جلوگیری نماید. فروش دستکش کار  در انواع مختلف انجام گرفته و برای خرید دستکش کار ضد الکتریسیته باید دقت داشته باشید که این دستکش ها بر اساس ولتاژ های مختلف طراحی شده اند و نوع مناسب با فعالیت کاری را انتخاب نمایید.  

  • دستکش کار قصابی

دستکش ایمنی قصابی برای کارکنان محیط های کشتارگاه و قصابی ها مناسب می باشد همچنین این دستکش ها برای مشاغل مختلفی که با چاقو و اجسام برنده سر و کار دارند مناسب می باشد. این دستکش ایمنی از دست ها در برابر برش چاقو و ابزار های دیگر مراقبت نموده و با استفاده از آن می توان از دست ها حفاظت نمود.

خرید دستکش کار

به منظور خرید دستکش کار باید محیط کاری و خطرات آن را بشناسیم و با دقت کافی با مراجعه به معتبرترین مراکز فروش دستکش کار ، خرید دستکش کار را انجام دهید. قیمت دستکش کار متنوع است زیرا هریک از دستش ها در برند های مختلفی بوده و دارای سطح کیفی مختلفی می باشد به همین دلیل با توجه به مواد اولیه و طراحی مختلف در ساخت دستکش ایمنی ، قیمت دستکش کار نیز متفاوت خواهد بود. بنابراین برای خرید دستکش کار باید حتما از مراکز معتبر اقدام به تهیه ی این وسیله نمایید تا از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کنید.

دستکش کار

فروش دستکش کار

همان طور که در این مقاله گفتیم دستکش ایمنی و سایر تجهیزات ایمنی بسیار مهم است و باید در زمان کار کردن از آن استفاده کنیم. بنابراین استفاده از تجهیزات ایمنی در هر کاری اولویت دارد. صاحبین مشاغل باید در جهت خرید دستکش کار و سایر تجهیزات ایمنی اقدام کنند و این لوازم را فراهم نمایند. فروش دستکش کار به صورت اینترنتی از طریق فروشگاه های اینترنتی انجام می گیرد  برای خرید دستکش کار نیازی به صرف زمان زیادی نبوده و به راحتی از طریق فروشگاه های ایترنتی می توانید اقدام به خرید دستکش کار نمایید. در خرید های اینترنتی قیمت دستکش کار و مشخصات در کنار محصولات درج شده است و می توانید اطلاعات لازم را به دست آورید.

1234567