امروز پنجشنبه 4 مرداد 1403 ساعت 21 : 37 دقیقه
1مجموع 1 خبر

    تحصیل در انگلستان

    با تحصیل در انگلستان ، شما در زمان کوتاه تری فارق التحصیل خواهید شد. بنابراین دانشجویان با تحصیل در انگلستان می توانند در زمان کوتاه تر مدرک خود را دریافت کرده و به اشتغال بپردزاند. >> ادامه مطلب
1مجموع 1 خبر

گردشگری یکی از صنعت هایی است که طرفداران زیادی دارد. ایران ظرفیت گردشگری زیادی دارد. مسافرت و گردشگری دارای مفاهیم شبیه به هم می باشند. با شناخت گردشگری می توانید بسیار راحت تر سفر کنید و از امکانات بهتری برخوردار شوید. گردشگری یکی از جذاب ترین تفریح هایی است که می توان انجام داد. اما گردشگری تنها به منظور تفریح انجام نشده و می تواند با هدف های مختلفی انجام گیرد. گردشگری تنها به یک منظور خاص نبوده و فرد گردشگر چندین هدف را دنبال می کند و گردشگری می تواند برای پوشش دهی به نیاز های مختلف مورد توجه قرار گیرد پس اهداف گردشگر می تواند بسیار متنوع باشد و نام گذاری انجام گرفته برای هدف گردشگری با توجه مهم ترین هدف در نظر گرفته می شود.

گردشگری

فواید گردشگری

یکی از مزایای گردشگری ، کاهش استرس می باشد. شما می توانید در گردشگری به کاهش استرس خود کمک کند و روحیه ی خوبی را داشته باشید. امروزه داشتن روحیه ای آرام بسیار مهم بوده و برای سلامتی نیاز است. در سفر از دغدغه های فکری به دور خواهید بود و زمانی را به ریلکس بودن خواهید پراخت.

  • تنوع به زندگی

برای ایجاد تنوع در زندگی ، گردشگری می تواند بهترین راه باشد. با سفر به مکان های لذت بخش می توانید تنوعی را ایجاد کنید. با اشنایی با فرهنگ افراد مختلف و مشاهده ی افراد مناطق دیگر، تنوعی را در زندگی داشته باشید. یک محیط جدید می تواند بسیار جذاب باشد و دیدن آداب و رسوم اقشار مختلف ، شما را به وجد بیاورد. بنابراین یکی از مزیت های گردشگری ، تنوع در زندگی و لذت در آن می باشد.

  • استفاده از طبیعت

از جمله مزایای گردشگری ، استفاده و لذت از طبیعت است. افراد زیادی هستند که برای سفرکردن ، طبیعت را انتخاب می کنند و تا با قرارگیری در طبیعت، روحیه ی تازه ای را داشته باشند. ما نیاز داریم که هر چند وقت یکبار به دامان طبیعت برویم و از طبیعت استفاده کنیم. طبیعت می تواند موجب سرزندگی و شادی در ما شود به همین دلیل است که هر چند وقت یکبار لازم است که سفر به طبیعت را داشته باشیم و از این گردشگری لذت ببریم.

  • در لحظه زندگی کردن

در لحظه زندگی کردن بسیار مهم بوده و در گردشگری این احساس بسیار بیشتر خواهد بود و می توان از ذهن در لحظه استفاده کنیم و سفر کردن این امکان را برای شما فراهم خواهد نمود.

گردشگری

  • به دست آوردن خاطرات جذاب

یکی از موارد مهم در زندگی داشتن خاطرات زیبا و گذراندن وقت به صورتی که میخواهیم است و با استفاده از گردشگری شرایطی به وجود می آید که می توانید خاطرات جذابی را رقم بزنید. در گردشگری شما با افرد جدید و مکان های جدید روبرو می شوید و خاطرات زیادی را خواهید داشت.

  • آشنایی با فرهنگ مختلف

در گردشگری شما به شهری دیگر سفر کرده و با مردمان آن جا آشنا خواهید شد. فرهنگ و آداب و رسوم این افراد برای شما جذاب خواهد بود و چیز های زیادی را می توانید بیاموزید.

انواع گردشگری

گردشگری دارای انواع مختلفی است که به انگیزه، اهداف ، مکان و  نیاز ارتباط دارد بنابراین افراد با توجه به این موارد تصمیم می گیرند که به کجا سفر کنند. گردشگر می تواند برای لذت بردن از طبیعت سفر کند و یا یک سفر پر چالش را داشته باشد. همچنین ممکن است افراد به جهت درمان و یا اهداف دیگر به گردشگری روی بیاورند. از انواع گردشگری ها می توانیم به گردشگری ورزشی، ماجراجویانه، خرید، کاری، کشاورزی، درمانی و... اشاره کنیم. در هر صورت این شما و شرایط شما است که تعیین می کند به چه نوع گردشگری بپردازید.

مزایای گردشگری

گردشگری دارای مزایای زیادی است که به یک صنعت مهم در کشور ها تبدیل شده است به طوری که کشور ها برای درامد زایی ، محیط گردشگری را با در نظر گرفتن شرایط و امکانات برای گردشگران فراهم می نمایند. با استفاده از ایجاد زیرساخت ها می توان گردشگران زیادی را به یک منطقه جذب کرد که نیاز است دولت با سازمان های مختلف در این جهت تلاش نمایند. بنابراین این صنعت به ایجاد ثروت در یک کشور کمک می کند. با ارتباط گردشگران در میان کشور ها ، روابط کشور ها نیز بهتر خواهد بود و خرید و فروش انواع کالا ها نیز بیشتر می شود بنابراین از مزایای گردشگری، درامد زایی از جنبه های مختلف می باشد.

تفاوت گردشگری در گذشته با امروز

در گذشته گردشگری به صورت سنتی بود و افراد برای انجام کاری و در جهت زندگی بهتر ، به گردشگری می پرداختند. افراد معمولا بدون داشتن برنامه ای اقدام به سفر می کردند و هدف برایشان مهم بود اما امروزه با در نظر گرفتن هدفی برای گردشگری ، برنامه ریزی دقیقی انجام می گیرد و طبق برنامه تمامی بخش های گردشگری مورد توجه واقع می شود. همچنین مقاصد به خوبی مورد مطالعه قرار گرفته و پیش از گردشگری، بررسی های همه جانبه صورت می گیرد و تمامی شرایط و امکانات مقصد مورد مطالعه قرار می گیرد. همچنین حفاظت از مقصد مورد نظر یکی از موارد مهمی است که گردشگر به آن دقت زیادی دارد.

گردشگری

انگیزه گردشگری

موارد زیادی به افراد انگیزه ی گردشگری می دهد. این انگیزه می تواند برای دیدن آشنایان و دوستان باشد. همچنین برخی از گردشگری ها به منظور انجام پروژه های کاری انام می گیرد. درمان بیماری و  داشتن سلامتی از موارد مهم برای گردشگری به حساب می آید. امروزه بسیاری از افراد برای زیارت به مکان های مذهبی می روند و یکی از گردشگری های رایج در کشورمان ، گردشگری زیارتی است. موارد متعددی منجر به این می شود که گردشگر مقصد خود را انتخاب کند و به گردشگری بپردازد. گردشگران به آب و هوا و فرهنگ و طبیعت علاقه ی زیادی را نشان می دهند و به مکان هایی می روند که برایشان جذابیت زیادی داشته باشد. ایران نیز دارای جنبه های گردشگری زیادی است و دارای مکان های باستانی و طبیعت زیبا بوده و آب و هوای مناسبی برای جذب گردشگر دارد. اما برای داشتن گردشگر باید زیرساخت های لازم و شرایط و امکانات رفاهی زیادی در نظر گرفته شود.

1234567